100 skoczków pobiło Rekord Polski 100-WAY!

  • -
skoki spadochronowe

100 skoczków pobiło Rekord Polski 100-WAY!

Jedną z najważniejszych i także wyjątkowo spektakularnych dyscyplin spadochroniarstwa jest BIG-WAY, czyli budowanie przez skoczków ogromnych formacji w powietrzu. To wyjątkowa dyscyplina, gdzie nie ma rywalizacji, ale najważniejsze jest współdziałanie, aby stworzyć figurę wspólnie wtedy, gdy spada się z prędkością przekraczającą 200 kilometrów na godzinę.

Z kolei jedną z tych najbardziej prestiżowych dziedzin w BIG-WAY jest 100-WAY, czyli zbudowanie formacji przez 100 skoczków – to udało nam się 13 sierpnia 2105 roku udało nam podczas mistrzostw odbywających się 11 do 14 sierpnia 2015 roku w miejscowości Klatovy!

13 sierpnia zgodnie z planem pierwszy wylot z setką skoczków nastąpił o godzinie 8 rano. Pobicie rekordu nastąpiło dopiero po 9 próbie po godzinie 12 – to wtedy skoczkom udało się stworzyć formację w biało-czerwonych barwach i tym samym Polska dołączyła do elitarnego grona tych krajów, którym udało się pobić rekord 100-WAY. To był naprawdę niezapomniany czas i dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami byli tam i pobili rekord!

 


Szukaj